Obecní úřad Němčice, Němčice 17, 345 06 Kdyně, Tel.: +420 379 732 216, E-mail: obec@nemciceukdyne.cz

Úvod

Detail [»]Obec Němčice
Obec Němčice
Zveme Vás k letní návštěvě obce Němčice, kterou najdete na mapě 6 km severním směrem od Kdyně a 12 km východně od Domažlic.

V obci je pěkné koupaliště, umístěné mimo hlavní provoz komunikací, obklopené pláží ke slunění a doplněné samostatným bazénem pro koupání malých dětí. Dětem je k dispozici také pískoviště a dřevěné prolézačky. V těsné blízkosti koupaliště je tenisové hřiště a prostranství pro kempování se sprchami a WC. Stanování je možné ve vlastních stanech i karavanech. V letní sezóně je u koupaliště v provozu stánek s občerstvením.

Výlety po okolí je možno podnikat pěšky po vyznačených turistických stezkách, na kole po vyznačených cyklotrasách, vlastním autem a také autobusem, který má v obci zastávku. Lze se věnovat i houbaření, v okolních smíšených lesích roste hodně hub.

Ve vzdálenosti přibližně 1 km od obce je obklopena přírodní rezervací s mnoha zajímavými chráněnými rostlinami zřícenina hradu "Nový Herštejn" (581 m), přírodní reservace "Hora" (759 m) a "Suchá Hora" (638 m), "Velký Kouřim" (641 m), "Malý Kouřim" (660 m). V nedalekém okolí (3km) je vrch "Koráb" (773 m) s rozhlednou, odkud je krásný výlet na Chodsko, Šumavu a Český les. Asi 3 km pěší chůze je v listnatém lese zřícenina hradu "Netřeb", kde jsou i památné stromy "tisy", jejich stáří je odhadováno na 600 let. Výlety lze podniknout i do sousedního Bavorska přes nejbližší hraniční přechod Všeruby (15 km), který je otevřený jen pro pěší, cyklisty a osobní automobily.

 

Přesvědčíte se, že Němčice Vám budou vyhovovat svou překrásnou polohou v přírodě a nádherou svého okolí. Najdete zde klid uprostřed čisté přírody a budete se rádi vracet jako mnoho těch, kteří již Němčice navštívili. Pobyt v Němčicích je vhodný pro všechny věkové skupiny.